Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EVAL_PJT020 |
| Manufacturer | OmniOn Power™ |
| Series | PicoDLynxII™ |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Outputs and Type | 1 Non-Isolated Output |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output | 0.51V ~ 3.63V |
| Voltage - Input | 20A |
| Regulator Topology | 4.5V ~ 14.4V |
| Frequency - Switching | - |
| Contents | 500kHz |
| Utilized IC / Part | Board(s) |
| Power - Output | PJT020 |
The following parts include "EVAL_PJT020" in Silicon Labs EVAL_PJT020.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.