Vishay Dale ERL056R8100FKEK500
Part No.:
ERL056R8100FKEK500
Description:
RES 6.81 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
ERL056R8100FKEK500 Information
Resistance:
6.81 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)