Vishay Dale ERC50576K00FHEK500
Part No.:
ERC50576K00FHEK500
Description:
RES 576K OHM 1% 1/10W AXIAL
Shipping
ERC50576K00FHEK500 Information
Resistance:
576 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)