Chemi-Con E32D101HPN152QCA5U
Part No.:
E32D101HPN152QCA5U
Description:
CAP ALUM 1.5MF 100V SCREW CHAS M
Shipping
E32D101HPN152QCA5U Information
Capacitance:
1.5 mF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.874" (22.20mm)
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
4.134" (105.00mm)