Samtec Inc. DW-49-14-F-D-970
Part No.:
DW-49-14-F-D-970
Shipping
DW-49-14-F-D-970 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.970" (24.638mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)