Samtec Inc. DW-47-19-F-D-975
Part No.:
DW-47-19-F-D-975
Shipping
DW-47-19-F-D-975 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.975" (24.765mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)