Samtec Inc. DW-47-10-L-D-420
Part No.:
DW-47-10-L-D-420
Shipping
DW-47-10-L-D-420 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)