Samtec Inc. DW-44-14-L-D-1085
Part No.:
DW-44-14-L-D-1085
Shipping
DW-44-14-L-D-1085 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
1.085" (27.559mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)