Samtec Inc. DW-43-13-L-D-770
Part No.:
DW-43-13-L-D-770
Shipping
DW-43-13-L-D-770 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.770" (19.558mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)