Samtec Inc. DW-42-20-L-D-620
Part No.:
DW-42-20-L-D-620
Shipping
DW-42-20-L-D-620 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)