Samtec Inc. DW-41-13-L-D-810
Part No.:
DW-41-13-L-D-810
Shipping
DW-41-13-L-D-810 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)