Samtec Inc. DW-40-13-F-Q-910
Part No.:
DW-40-13-F-Q-910
Shipping
DW-40-13-F-Q-910 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)