Samtec Inc. DW-38-19-L-D-1030
Part No.:
DW-38-19-L-D-1030
Shipping
DW-38-19-L-D-1030 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
1.030" (26.162mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)