Samtec Inc. DW-38-19-F-Q-1020
Part No.:
DW-38-19-F-Q-1020
Shipping
DW-38-19-F-Q-1020 Information
Number of Positions:
76
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
1.020" (25.908mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)