Samtec Inc. DW-38-15-F-T-365
Part No.:
DW-38-15-F-T-365
Shipping
DW-38-15-F-T-365 Information
Number of Positions:
114
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)