Samtec Inc. DW-38-15-F-T-355
Part No.:
DW-38-15-F-T-355
Shipping
DW-38-15-F-T-355 Information
Number of Positions:
114
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)