Samtec Inc. DW-38-15-F-T-320
Part No.:
DW-38-15-F-T-320
Shipping
DW-38-15-F-T-320 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)