Samtec Inc. DW-31-14-F-T-1165
Part No.:
DW-31-14-F-T-1165
Shipping
DW-31-14-F-T-1165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
1.165" (29.591mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)