Samtec Inc. DW-31-12-F-T-725
Part No.:
DW-31-12-F-T-725
Shipping
DW-31-12-F-T-725 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height:
0.725" (18.415mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)