Samtec Inc. DW-30-10-L-T-260
Part No.:
DW-30-10-L-T-260
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-30-10-L-T-260 Information
Number of Positions:
90
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)