Samtec Inc. DW-28-13-F-T-965
Part No.:
DW-28-13-F-T-965
Shipping
DW-28-13-F-T-965 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.965" (24.511mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)