Samtec Inc. DW-25-13-L-T-745
Part No.:
DW-25-13-L-T-745
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Shipping
DW-25-13-L-T-745 Information
Number of Positions:
75
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height:
0.745" (18.923mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)