Samtec Inc. DW-25-13-L-T-700
Part No.:
DW-25-13-L-T-700
Shipping
DW-25-13-L-T-700 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)