Samtec Inc. DW-25-13-L-T-690
Part No.:
DW-25-13-L-T-690
Shipping
DW-25-13-L-T-690 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)