Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DIGITAL_POL_EVAL_KIT |
| Manufacturer | OmniOn Power™ |
| Series | Digital Power Insight™ |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type | 1 Non-Isolated Output |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output | 0.45V ~ 5.5V |
| Voltage - Input | 12A |
| Regulator Topology | 3V ~ 14.4V |
| Frequency - Switching | Buck |
| Contents | - |
| Utilized IC / Part | Board(s), Cable(s), Accessories |
| Power - Output | PDT012 |
The following parts include "DIGITAL_POL_EVAL_KIT" in Silicon Labs DIGITAL_POL_EVAL_KIT.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.