Murata Electronics DEHR33F681KA3B
Part No.:
DEHR33F681KA3B
Description:
CAP CER 680PF 3.15KV RADIAL
Shipping
DEHR33F681KA3B Information
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3150V (3.15kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)