Murata Electronics DEHR33F331KA3B
Part No.:
DEHR33F331KA3B
Description:
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
Shipping
DEHR33F331KA3B Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3150V (3.15kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)