Murata Electronics DEHR33F272KA4B
Part No.:
DEHR33F272KA4B
Description:
CAP CER 2700PF 3.15KV RADIAL
Shipping
DEHR33F272KA4B Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3150V (3.15kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.748" Dia (19.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)