Murata Electronics DEHR33F221KC3B
Part No.:
DEHR33F221KC3B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL
Shipping
DEHR33F221KC3B Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DEH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient:
R
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)