Murata Electronics DECB33J102KC4B
Part No.:
DECB33J102KC4B
Description:
CAP CER 1000PF 6.3KV RADIAL
Shipping
DECB33J102KC4B Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)