Murata Electronics DEBB33A221KC1B
Part No.:
DEBB33A221KC1B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
Shipping
DEBB33A221KC1B Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DEB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
B
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)