Vishay Sfernice D2TO035C6R200FRE3
Part No.:
D2TO035C6R200FRE3
Description:
RES SMD 6.2 OHM 1% 35W TO263
Shipping
D2TO035C6R200FRE3 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
6.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
35W
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)