Vishay Sfernice D2TO035C220R0FRE3
Part No.:
D2TO035C220R0FRE3
Description:
RES SMD 220 OHM 1% 35W TO263
Shipping
D2TO035C220R0FRE3 Information
Series:
D2TO35
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
35W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)