D0906004FP128AKR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | D0906004FP128AKR |
| Manufacturer | Stetron |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetic |
| Type | General Purpose |
| Frequency Range | 100 Hz ~ 7 kHz |
| Frequency - Self Resonant | 100Hz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Efficiency - dBA | 90.00 |
| Efficiency - Testing | 1W/1M |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Power - Rated | 6 W |
| Power - Max | 10 W |
| Port Location | Top |
| Shape | Oval, Rectangular Frame |
| Material - Cone | - |
| Material - Magnet | Ferrite |
| Ingress Protection | - |
| Ratings | - |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension | 9.567" L x 6.476" W (243.00mm x 164.50mm) |
The following parts include "D0906004FP128AKR" in Silicon Labs D0906004FP128AKR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.