CXP-3R0106R-TWQ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CXP-3R0106R-TWQ |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CXP |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 10 F |
| Tolerance | - |
| Voltage - Rated | 3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Lead Spacing | 0.209" (5.30mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
The following parts include "CXP-3R0106R-TWQ" in Silicon Labs CXP-3R0106R-TWQ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.