Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | RSCX13345R5F13013U |
| Manufacturer | Elna America |
| Series | DX |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 330 mF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 75Ohm |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 70°C |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can - Vertical |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.532" (13.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
The following parts include "RSCX13345R5F13013U" in Silicon Labs RSCX13345R5F13013U.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.