CW5R5105CF-ZJ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CW5R5105CF-ZJ |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CW |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1 F |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30Ohm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.846" Dia (21.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
The following parts include "CW5R5105CF-ZJ" in Silicon Labs CW5R5105CF-ZJ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.