CSP-6R0L255R-TW.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CSP-6R0L255R-TW |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CSP |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 2.5 F |
| Tolerance | - |
| Voltage - Rated | 6 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 180mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 65°C |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Lead Spacing | 0.610" (15.50mm) |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.394" W (20.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.925" (23.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
The following parts include "CSP-6R0L255R-TW" in Silicon Labs CSP-6R0L255R-TW.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.