CS08M03MN20-L.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CS08M03MN20-L |
| Manufacturer | Seltech |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | - |
| Input Type | - |
| Voltage - Rated | 3.6 V |
| Voltage Range | - |
| Frequency | 2.73kHz |
| Technology | Magnetic |
| Operating Mode | - |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level (SPL) | - |
| Current - Supply | - |
| Port Location | Top |
| Operating Temperature | - |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.335" W (8.50mm x 8.50mm) |
The following parts include "CS08M03MN20-L" in Silicon Labs CS08M03MN20-L.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.