YAGEO CQ0402CRNPO9BN4R0
Part No.:
CQ0402CRNPO9BN4R0
Description:
CAP CER 4PF 50V C0G/NPO 0402
Shipping
CQ0402CRNPO9BN4R0 Information
Capacitance:
4 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)