YAGEO CQ0201CRNPO9BN6R5
Part No.:
CQ0201CRNPO9BN6R5
Description:
CAP CER 6.5PF 50V C0G/NP0 0201
Shipping
CQ0201CRNPO9BN6R5 Information
Capacitance:
6.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)