YAGEO CQ0100BRNPO8BN5R6
Part No.:
CQ0100BRNPO8BN5R6
Description:
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 01005
Shipping
CQ0100BRNPO8BN5R6 Information
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)