Vishay Dale CPR2082R00JF10
Part No.:
CPR2082R00JF10
Description:
RES 82 OHM 20W 5% RADIAL
Shipping
CPR2082R00JF10 Information
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Composition:
Wirewound
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)