Vishay Dale CPR20680R0KE10
Part No.:
CPR20680R0KE10
Description:
RES 680 OHM 20W 10% RADIAL
Shipping
CPR20680R0KE10 Information
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
20W
Composition:
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 225°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)