Vishay Dale CPR10620R0KE10
Part No.:
CPR10620R0KE10
Description:
RES 620 OHM 10W 10% RADIAL
Shipping
CPR10620R0KE10 Information
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
10W
Composition:
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 225°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)