Vishay Dale CPR07R1800KE10
Part No.:
CPR07R1800KE10
Description:
RES 0.18 OHM 7W 10% RADIAL
Shipping
CPR07R1800KE10 Information
Resistance:
180 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.398" L x 0.375" W (35.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)