Stackpole Electronics Inc CML0805C0G680JT50V
Part No.:
CML0805C0G680JT50V
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
CML0805C0G680JT50V Information
Series:
CML_C0G
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)