Stackpole Electronics Inc CML0805C0G220JT50V
Part No.:
CML0805C0G220JT50V
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
CML0805C0G220JT50V Information
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)