Stackpole Electronics Inc CML0603X7R201KT50V
Part No.:
CML0603X7R201KT50V
Description:
CAP CER 200PF 50V X7R 0603
Shipping
CML0603X7R201KT50V Information
Series:
CML_X7R
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)