Stackpole Electronics Inc CML0603C0G330JT50V
Part No.:
CML0603C0G330JT50V
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
CML0603C0G330JT50V Information
Series:
CML_C0G
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)